Kto sme

Nezisková organizácia SKLON

Nezisková organizácia SKLON

Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou je dobrovoľná, mimovládna  a politicky nezávislá neziskovaná organizácia, ktorej poslaním je

  • pomáhať pri vytváraní podmienok na zlepšenie zdravia občanov a pacientov s nadváhou a obezitou
  • rozširovanie osvety a povedomia o obezite ako o ochorení, ktoré ovplyvňuje kvalitu života
  • propagovať prevenciu, osvetu a zdravotnú výchovu pri nadváhe a obezite
  • spolupracovať so štátnymi subjektmi a propagovať prevenciu nadváhy a liečbu obezity
  • podporovať a zabezpečovať vzdelávanie pacientov a ľudí s obezitou a nadváhou s obezitou
  • prispieť k tvorbe a realizácii národnej stratégie boja proti obezite

 

Príhovor predsedníčky združenia SKLON Hanky Vrabcovej

Nezisková organizácia Slovenská koalícia ľudí s nadváhou a obezitou je určená Vám všetkým, ktorí sa zaujímate o problém nadváhy a obezity a problémy, ktoré s týmito zdravotnými stavmi súvisia.

Naša organizácia Slovenská koalícia ľudí s nadváhou a obezitou vznikla v roku 2020 a používa tiež viacvýznamovú slovnú skratku - SKLON.
Slovo " sklon " nie je len označenie pre naklonenú plochu, sklon roka, týždňa, ale aj pre vrodenú alebo získanú náklonnost k niekomu, niečomu ako pozitívna , prípadne negatívna vlastnosť.

Viac ako 60% našej populácie žije s nadváhou alebo obezitou a mnohí si ani neuvedomujú, ako ohrozuje ich životy a zdravie.
Obezita má veľa príčin - niekedy ich označujeme ako korene obezity ( ROOTS ) a je vstupnou bránou pre vačšinu ochorení, ako je cukrovka 2.stupňa, kardiovaskulárne ochorenia, rakovina, choroby pohybového aparátu a ďalšie.

Všetkým týmto diagnózam možeme predchádzať! Ako?

Vzdelávaním, informáciami, ale najma vlastným prístupom, ako je zmena nášho životného štýlu, úprava stravovania, pohybu a zmena našich návykov. Tieto a ďalšie úlohy sú náplňou našich projektov a aktivít, ktorými chceme prispieť k zmene pohľadu celej našej spoločnosti na obezitu, jej prevenciu a liečbu.

Pre našich členov a sympatizantov pripravujeme pravidelné mesačné stretnutia v SKLONklube s možnosťou diagnostiky zloženia tela a poradenstva.

Zdravie je pre nás všetkých to najcennejšie , čo v živote máme, aj keď si to nie vždy uvedomujeme. K zlepšeniu starostlivosti o Vaše zdravie Vám radi pomožeme.

Staňte sa našimi členmi, príďte medzi nás :)

xxx

 

Vaša Hanka

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo