Slovenská organizácia získava najvyššie európske ocenenie za iniciatívu k Svetovému dňu obezity.

Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou (SKLON) získala najvyššie európske ocenenie  Európskej asociácie pre štúdium obezity (EASO) a Európskej koalície pre ľudí žijúcich s obezitou (ECPO) za svoje iniciatívy k Svetovému dňu obezity Europe Awards za roky 2020 a 2021.

Toto ocenenie získali za najlepší program pre verejnosť (Best Patient Engagement Programme), ktorý bol organizovaný pri príležitosti Svetového dňa obezity v Európe v roku 2021.

SKLON presunul všetky svoje aktivity do online priestoru kvôli pandémii COVID-19. Prostredníctvom web stránky a stránky na Facebooku zorganizovali počas týždňov pred Svetovým dňom obezity početné akcie, vrátane bezplatných aktivít v spolupráci
s Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR), Slovenskou spoločnosťou pre praktickú obezitológiu (SSPO), Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce Svätej Alžbety, Slovenskou asociáciou NW, lektormi STOBu, spoločnosťou Phoenix zdravotnícke zásobovanie a.s., spoločnosťou Kompava a športovými inštruktormi a Denisou Oven z DO Pilates ONLINE.

Pozrite si video o našich aktivitách k WOD 2021

Viac podrobností o cenách a víťazoch si môžete pozrieť woday.eu
Ďalšie informácie o Svetovom dni obezity v Európe nájdete na woday.eu, o EASO nájdete na easo.org a o ECPO eurobesity.org.


Ocenenia k Svetovému dňu obezity udelené víťazom zo šiestich európskych krajín

Európska asociácia pre štúdium obezity (easo.org) združuje európsku komunitu odborníkov v oblati obezity, vedcov, lekárov v oblasti zdravotnej starostlivosti, lekárov v oblasti verejného zdravia a pacientov. EASO bola založená v roku 1986 a je federáciou profesionálnych členských asociácií z 36 krajín.
Európska koalícia pre ľudí žijúcich s obezitou (eurobesity.org), založená v roku 2014 na pomoc európskej vedeckej a klinickej komunite s cieľom lepšie porozumieť skúsenostiam pacienta. Z Rady pacientov sa vyvinul silný zástupca ľudí žijúcich s obezitou a pacientskej komunity v celej Európe. Teraz je nezávislou organizáciou vedenou, riadenou a manažovanou pacientmi, ktorá spolupracuje v celej Európe. 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo