Kongres o obezite ECO2023

V hlavnom meste Írska Dubline sa konal od 17.5. -20.5.2023 medzinárodný Kongres o obezite ECO2023, organizovaný Európskou asociáciou pre výskum obezity (EASO) a Asociáciou pre štúdium obezity Írska (ASOI).

Kongres o obezite ECO2023

Na pozvanie Európskej koalície ľudí s obezitou (ECPO) sa ECO2023 zúčastnila predsedníčka Slovenskej koalície ľudí s obezitou a nadváhou (SKLON) RNDr. JUDr. Hana Vrabcová a členka ECPO.

Počas 4 dní konania ECO2023 odzneli prednášky a boli prezentované postery svetovo uznávaných odborníkov na obezitu,  ktoré obsahovali témy verejného zdravia, primárnej prevencie, základnej  vedy a klinického  manažmentu. 

Na kongrese sa stretli najlepší svetoví odborníci vo výskume, klinickí lekári a obhajcovia pacientov, ktorí spoločne riešili okrem iného aj 5 dôležitých tém, ktorými sú

  1. nový názor na prevenciu obezity a verejné zdravie,
  2. aktualizácia farmakoterapie a starostlivosť o ľudí s obezitou,
  3. problematika determinantov obezity
  4. skúsenosti  ľudí žijúcich s obezitou s ich ochorením
  5. budúcnosť starostlivosti v obezite

Írska republika adoptovala Kanadské Usmernenia pre klinickú prax dospelých z roku 2020, ktoré boli publikované v októbri 2022 a predstavené na ECO2023. Nové Národné Smernice pre klinickú prax v Írsku a záväzok štátu financovať manažment obezity má veľký význam pre všetkých pacientov s obezitou v tomto štáte.

Rokovania ECO2023 zaujímali aj médiá, lebo pokrok vo výskume a liečbe obezity sa dotýka väčšiny ľudí s týmto chronickým ochorením  a prítomnosť národných a medzinárodných novinárov je dôležitá na zabezpečenie objektívneho, dôkazmi podloženého podávania informácií o  obezite. Z každého dňa ECO2023 je uverejnený na www.easo.org Newsletter, môžete si ich pozrieť tu.

Program kongresu

Kongres o obezite Dublin 2023  Kongres o obezite Dublin 2023 

 Kongres o obezite Dublin 2023  Kongres o obezite Dublin 2023

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo