Nové odporúčania o pohybovom tréningu pri zvládaní nadváhy a obezity u dospelých

Odporúčania o pohybovom tréningu pri obezite u dospelých.

Nové odporúčania o pohybovom tréningu pri zvládaní nadváhy a obezity u dospelých

Cvičebný tréning (ET), či už aeróbny alebo odporový tréning alebo ich kombinácia, uľahčuje lepšiu reguláciu glukózy a poskytuje množstvo ďalších fyzických a psycho-sociálnych zdravotných výhod. 

Keďže ET môže ovplyvňovať riziko súvisiace s obezitou na úrovni jednotlivca a populácie, rozšírené prijatie ET môže byť prospešné pre ľudí žijúcich s nadváhou a obezitou a môže pomôcť podporiť udržanie úbytku hmotnosti z dlhodobého hľadiska, čo má vplyv na prevalenciu obezity a súvisiacej kooperácie. chorobnosti.

Odporúčania skutočne zdôrazňujú pozitívnu hodnotu cvičenia pre osoby s nadváhou a obezitou. 

Relatívne malý rozsah úbytku hmotnosti dosiahnutý cvičením, prinajmenšom pri pohľade na priemerné hodnoty, v žiadnom prípade neznižuje mnohonásobný prínos cvičenia na iné dôležité výsledky fyzického a psychického zdravia. 

S cvičením sa všetko uberá priaznivým smerom! Preto by táto práca mala pomôcť, aby sa cvičenie stalo neoddeliteľnou súčasťou komplexného prístupu v manažmente nadváhy a obezity. Ako východiskový bod je potrebné diskutovať o fyzickej aktivite a cvičení v rámci každého stretnutia medzi zdravotníkom a pacientom s nadváhou alebo obezitou!

Pokyny pre pacientov
Pohybové cvičenie na zlepšenie zdravia a podporu manažmentu nadhmotnosti a obezity u dospelých

pokyny pre pacientov pokyny pre pacientov

 

Pokyny pre zdravotníckych odborníkov
Pohybové cvičenie v manažmente nadhmotnosti a obezity u dospelých

pokyny pre zdravotníkov   pokyny pre zdravotníkov

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo