Pacient lounge - Mládež a obezita

V súčasnej dobe existuje len obmedzené množstvo informácií zamerané na obezitu adolescentov. Avšak jeden zo siedmich 15-ročných trpí nadváhou alebo obezitou.

Pacient lounge  - Mládež a obezita

V súčasnej dobe existuje len obmedzené množstvo informácií zamerané na obezitu adolescentov. Avšak jeden zo siedmich 15-ročných trpí nadváhou alebo obezitou.
Mladí ľudia trpiaci obezitou sú neustále stigmatizovaní a „obviňovaní", že majú nadváhu. Príklad stigmatizácie vidíme v obrázkoch používaných médiami.

V súčasnosti tínedžeri trpiaci obezitou nemajú podporu, poradenstvo, liečbu a starostlivosť, ktorá bola indikovaná v štúdii ACTION Teens 2022, štúdii Lund University 2021, medzinárodnom projekte s názvom „Konfrontácia s obezitou: Spoluvytváranie politiky s mládežou" (COCREATE) 2021.

Táto kampaň bude zameraná na skutočné skúsenosti tínedžerov z celej Európy, ktorí žijú s nadváhou alebo obezitou alebo sú nimi postihnutí. Stretli sme sa s mladými dospelými z Bulharska, Nemecka, Španielska, Portugalska, Spojeného kráľovstva a Írska, ktorí budú diskutovať ako sa ONI cítia a aké majú skúsenosti s obezitou.

Pozývame vás vypočuť si spolu s nami podcast na tému Mladí a obezita, na ktorý sa môžete prihlásiť na: pacientlounge
Podcast bude vysielaný už tento piatok 21.10.2022 od 15:00 - 16:00 v rámci kampane „Život s obezitou – mládež
a obezita".

 Chcem počúvať podcast

mládež a obezita

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo