Pacient Lounge vol. 3 - 16.2. o 19:00 hod

s podtitulom "Obezita a zdravie žien"

Pacient Lounge vol. 3 - 16.2. o 19:00 hod

Rastúca miera obezity na celom svete má výrazný vplyv na reprodukčné zdravie žien. Detská obezita je spojená s predčasným nástupom puberty, menštruačnou nepravidelnosťou počas dospievania a syndrómom polycystických vaječníkov. Ženy v reprodukčnom veku s obezitou, majú vyššie riziko problémov s ovuláciou, liečby neplodnosti a menopauzy v neskoršom veku.

Hormóny ovplyvňujú takmer všetko, čo sa deje v ženskom tele, od reprodukčných funkcií a sexuálneho libida po prírastok hmotnosti a celkovú náladu. To znamená výkyvy nálady, podráždenosť, telesné zmeny, nové správanie a nové sexuálne problémy.

Preto sa v tejto epizóde nášho salónika pre pacientov budeme zaoberať tým, ako sa tieto výzvy prejavujú u ľudí trpiacich obezitou, rôznymi zdravotnými problémami žien a gynekologickými problémami.

Vicki sa ponorí do rozhovoru s pacientskou advokátkou pre obezitu a PCOS Maureen Busby a ďalšími, aby prediskutovali jej skúsenosti.

Experti Dr. Michael Crotty a Dr. Caoimhe Hartleyvbudú diskutovať o prehnanej stigme a výzvach okolo obezity a menopauzy, ktoré sú často zametané pod koberec.

Ako vždy sa môžete počas diskusie pýtať otázky, ktoré vás zaujímajú. 

Pre prístup webinára je potrebné sa zaregistrovať na: https://eurobesity.org/patientlounge/

Neváhajte, počet miest je limitovaný.

Pacient lounge Obezita a zdravie žien - 16.2. o 19:00 hod 

obezita a zdravie žien

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo