Prezentácia posteru na kongrese v Dubline

V máji sa konal v Írskom Dubline Európsky kongres o obezite ECO2023, na ktorom sa zúčastnilo 2400 delegátov zo 70 krajín

Bolo nám cťou prezentovať poster na tému:

Prínos „ Štandardného preventívneho postupu pre manažment dospelých s nadhmotnosťou a obezitou so zameraním na poradenskú starostlivosť pre ľudí žijúcich s obezitou „ autorov  Vrabcová H.,  Kosmovský V.,  Gondášová I..

Predstavili sme postup preventívnych opatrení pri riešení nadváhy a obezity dospelých v primárnej starostlivosti a zameraním na poradenskú starostlivosť, ktorý bol schválený  MZ SR a uverejnený vo Vestníku MZ SR.

Prevencia obezity by mala obsahovať okrem iného zvyšovanie zdravotnej gramotnosti, vzdelávanie a informácie o racionálnej výžive, pohybovej aktivite a zmene návykov a psychiky.  V práci porovnávame rôzne druhy krátkych  intervencií  v prevencii obezity z pohľadu ich obsahu, dĺžky, miesta a nástrojov. Praktický postup v  poradenskej činnosti zameranej  na zmeny v životnom štýle a redukcii hmotnosti je rozdelený na 5 častí ( 5 P) :

  1. Privítanie a motivácia k zmene,
  2. Posúdenie zdravotného stavu,
  3. Poradenstvo o možných intervenciách,
  4. Príprava plánu a postupu redukcie hmotnosti,
  5. Podpora a pomoc

Obezita je vážnym problémom verejného zdravia a je výzvou pre odborné konzultácie a tvorbu multidisciplinárnych odporúčaní k podpore a ochrane verejného zdravia , na ktorú majú právo všetky skupiny obyvateľstva na celom svete.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo