Správa o obezite v Európe - webinár3.5.2022

Správa o obezite v Európe - online stretnutie 3.5.2022 - 11:00-12:30

Správa o obezite v Európe - webinár3.5.2022

V utorok 3. mája o 11:00 – 12:30 SEČ organizuje Európsky úrad WHO pre prevenciu a kontrolu verejný virtuálny webinár - Európska regionálna správa WHO o obezite za rok 2022. Správa obsahuje všetky najnovšie poznatky WHO, údaje o záťaži nadváhou a obezitou v rámci európskeho regiónu. Bude skúmať obezitu v priebehu života, úlohu životného prostredia (vrátane digitálneho prostredia) pri prispievaní k epidémii obezity, vzťahy medzi obezitou a chorobami (vrátane rakoviny a covid-19), manažment obezity a politické odporúčania.

Na dvojhodinovom online verejnom webinári sa predstavia kľúčové zainteresované strany z WHO, členské štáty európskeho regiónu WHO, mimovládne organizácie a ľudia trpiaci obezitou. Ciele stretnutia sú nasledovné:

  • Zistiť, prečo bola potrebná Správa o obezite v EU
  • Uviesť hlavné zistenia
  • Panelová diskusia o dôsledkoch politiky a ďalších krokoch

 

Registrácia na webinár - Správa o obezite v Európe

 

Obezita je jedným z rizikových faktorov mnohých neprenosných chorôb vrátane rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb
a cukrovky. Nadváha a obezita ovplyvňuje viac ako 59 % dospelých a približne jedno z troch detí v európskom regióne, prispieva k predčasnej chorobnosti a úmrtnosti.

Počas pandémie korona vírusu prispela obezita k horším výsledkom COVID-19. Predbežné údaje naznačujú, že riziko obezity v regióne vzrástlo medzi dospelými aj deti počas pandémie. Pokrok v riešení epidémie obezity je pomalý a nekonzistentný. Miera obezity v jednotlivých krajinách sa medzi dospelou populáciou neustále zvyšuje, čo predstavuje záťaž zdravotných systémov a spomalenie pokroku smerom k dosiahnutiu trvalo udržateľného rozvoja cieľov súvisiacich so zdravím. Európsky pracovný program WHO kladie dôraz na poskytovanie podpory členským štátom ktoré potrebujú zabezpečiť zdravú populáciu.

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo