Stakeholder Session

Vo Francúzsku bolo minulý rok potrebné podniknúť právne kroky na zabezpečenie prednostného prístupu k vakcíne COVID-19 osobám žijúcim s obezitou. Toto zasadnutie zainteresovaných strán o politike EASO sa bude zaoberať týmto mimoriadnym príbehom úspechu, ktorý ukazuje, ako môžeme vziať nedávnu kategorizáciu obezity ako chronické ochorenie zo strany Európskej komisie a urobiť ju v praxi realitou.

Stakeholder Session

Predsedajúci: Jacqueline Bowman-Busato, vedúca politiky EÚ, EASO a Euan Woodward, výkonný riaditeľ, EASO

Jason Halford, prezident úradu EASO

Alina Constantin, prezidentka, Cekidisová; Člen rady pacientov, La Ligue Contre l’Obésité, Francúzsko

Profesorka Karine Clément, viceprezidentka AFERO (Francúzska asociácia pre štúdium obezity)

Dňa 4. marca 2021 Európska komisia po prvý raz prekategorizovala obezitu z „rizikového faktora“ na chronické ochorenie (alebo NCD). Úrad EASO tento vývoj veľmi privítal (ako sme uviedli, úrad EASO reaguje na aktualizovanú správu Európskej komisie o prevencii obezity - EASO).

Nadväzuje na prioritizáciu obezity a rakoviny ako dvoch prioritných neprenosných chorôb v rámci správy o strategickom prognózovaní: Schéma smerovania k odolnejšej Európe a súvisiacemu procesu (zverejnené 9. septembra 2020).

„Pre-obezita (nadváha) a obezita sú zdravotné stavy poznačené abnormálnym a / alebo nadmerným hromadením telesného tuku, ktoré predstavuje riziko pre zdravie (WHO 2019). Obezita je chronické recidivujúce ochorenie, ktoré zase slúži ako brána k radu ďalších neprenosných chorôb, ako je cukrovka, kardiovaskulárne choroby a rakovina. “

Zasadnutie zúčastnených strán o politike 2. júla 2021 nám ponúka jedinečnú príležitosť prediskutovať tento medzník v oblasti obhajoby politiky obezity na medzinárodnej, európskej, národnej a územnej úrovni - ako k nej došlo a ako môžeme čo najlepšie využiť túto príležitosť na uskutočnenie politiky v praxi .

Diskutovať o vývoji v kontexte bude vedúci politického tímu EÚ EASO Jacqueline Bowman-Busato, ku ktorému sa pripojili francúzski kolegovia z Ligy proti obezite a francúzskej členskej organizácie EASO AFERO, kde už vďaka svojmu úsiliu videli hmatateľné výsledky pre ľudí žijúcich s obezitou.

Naša prípadová štúdia je veľmi čerstvým príbehom úspechu: Alina Constantin, prezidentka francúzskeho Cekidisu a členka rady pacientov v La Ligue Contre l'Obésité, nás prevedie tým, ako sa jej organizácia spolupracuje s francúzskymi zákonodarcami, aby zaistili 2,3 milióna ľudí trpiacich obezitou. vo Francúzsku mal prednostný prístup k vakcíne COVID-19.

Pripojte sa ku konverzácii, dozviete sa viac a uvidíte, ako môžete vo svojom prostredí využívať s podporou úradu EASO.

Registrácia je teraz otvorená tu a končí sa 1. júla 2021.

konferencia o obezite

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo