Webinár - Čo vieme o obezite a jej vplyve na naše zdravie

kliknite na ikonku prehrávania (šípky) a webinár môžete sledovať online.

kliknite na ikonku prehrávania (šípky) a webinár môžete sledovať online.

Hostia webinára - 5 odborníkov z lekárskej oblasti, z oblasti športu a zdravého životného štýlu. 

Webinár bude dostupný na YouTube Sklonsk. Ak si chcete aktivovať pripomienku, kliknite na Sklonsk 

 vicki-mooney 
Vicki Mooney

výkonná riadiťeľka ECPO (Európska koalícia ľudí žijúcich s obezitou) a zakladajúci člen Rady pacientov EASO (Európska  asociácia pre výskum obezity), zástupkyňa "panela" odborníkov na choroby (DEEP) a členka  Global Obesity Patient Alliance (GOPA).

Vo svojom príhovore  nás bude informovať o súčasnej situácii v uznaní obezity ako chronického ochorenia v Európskom Parlamente, programe ochorení Covid-19 a jeho súvislosť s obezitou. 


Mária Belovičová
Doc. MUDr. Mária Belovičová PhD. mim. prof., lekárka a vysokoškolská pedagogička

zameriava sa na diagnostiku a liečbu ochorení pečene. Od roku 2010 pôsobí ako internistka v Poliklinike Remedium s.r.o. 
v Bardejovských Kúpeľoch a vyučuje na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. 

V prednáške o obezite a jej vplyve na pečeň predstaví tukovú chorobu pečene, ktorá môže viesť k jej cirhóze napriek tomu,
že človek vôbec nekonzumuje alkohol. Ukáže možnosti diagnostiky a liečby nealkoholovej choroby pečene. 

 

Pavel Malovič
MUDr. Pavel Malovič, PhD., MPH

renomovaný telovýchovný lekár, viac ako tri desaťročia bol primárom Kliniky telovýchovného lekárstva Univerzitnej nemocnice Bratislava, pôsobil a pôsobí ako prednosta Ústavu telovýchovného lekárstva Slovenskej zdravotníckej univerzity. Okrem pôsobenia v rade ďalších aktivít v oblasti zdravotníctva je úspešným publicistom, textárom a folkovým hudobníkom.

Vo video-prezentácii sa MUDr. Malovič zameria na pohyb ako prirodzenú a nevyhnutnú aktivitu človeka, na preventívne účinky pohybu pred rôznymi druhmi ochorení, vplyvu pohybu na funkciu našich orgánov. A vysvetlí, prečo je pohybová aktivita pri správnom dávkovaní jedinečným liekom pre zachovanie zdravia a udržiavanie fyzickej aj psychickej kondície v každom veku.

 

Katarína Árendáš
Katarína Árendáš

certifikovaná inštruktorka Nordic Walking a kondičná trénerka I. stupňa Nordic Walkingu.

V rozhovore priblíži  Nordic Walking – severskú chôdzu, je to ozdravno-pohybová aktivita vhodná pre každého, kto sa chce hýbať na čerstvom vzduchu počas celého roka, bez ohľadu veku, pohlavia alebo kondície. Správnou technikou sa zapája až 90% svalov. Naraz pracujú svaly nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk. Tak zapájame aj hornú časť tela. Ako keď si dáme aspoň 30min. rýchlej chôdze tak naštartujeme pozitívne procesy, ktoré vplývajú na naše zdravie, ale aj psychickú pohodu. Viac už na webinári.

 

Hana Vrabcová
Hanka Vrabcová

Webinár bude moderovať RNDr. JUDr. Hana Vrabcová, lekárnička a výživová špecialistka, predsedníčka OZ Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou a členka Rady Európskej koalície ľudí žijúcich s obezitou  (ECPO).

V úvodnej časti vysvetlí význam Svetového dňa obezity a víziu OZ Slovenskej koalície ľudí s obezitou a nadváhou (SKLON), ktorého zámerom je prispieť k zvýšeniu informovanosti verejnosti o prevencii nadváhy a obezity. Súčasne vysvetlí vznik obezity, jej príčiny, komplikácie a možnosti jej prevencie.   

 

 

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo