Porozprávajme sa o obezite

Broadcast SKLON

Vysielanie začína 3.3.2023 o 13:00 hod. na tému: Porozprávajme sa o obezite

Po úvodnom príhovore Solveig Sigurdardóttir, prezidentky ECPO (Európskej koalície ľudí žijúcich s obezitou) sa budeme rozprávať na tieto témy:

  1. o živote s obezitou na Slovensku,
  2. fyzickej aktivite a jej vplyve na náš životný štýl,
  3. o skúsenostiach a živote pacientky s obezitou pred a po bariatrickej operácii
  4. vplyve stigmy obezity na našu psychiku a
  5. o projektoch ECPO a SKLONu k WOD 2023


 

 

 

Mgr. Michal Rafajdus, PhD., MPH,

Odborný asistent zaoberajúci sa najmä problematikou posturológie a správnych pohybových návykov. Zameriava sa na cvičenie SM systém a výskum v oblasti muskuloskeletárnych ochorení. Podieľal sa na založení Centra ochrany a podpory zdravia TU
Dr. Rafajdus vysvetlí ako si prostredníctvm nášho životného štýlu vytvárame patologické pohybové vzorce, ktoré môžu mať negatívny dopad na našu chrbticu.

Pani Janka - pacientka po bariatrickej operácii

Pani Janka pred operáciou vážila 153 kg a do Poradne zdravia vo Zvolene ju odporučil odborný
lekár. V Poradni zdravia urobili pani Janke kompeltné vyšetrenia jej zdravotného stavu a neskôr jej odporučili bariatrickú operáciu, ktorú aj úspešne podstúpila. pani Janka nám porozpráva aký je život pred po bariatrickej operácii.

RNDr.JUDr. Hanka Vrabcová - predsedkyňa NO SKLON, členka Rady ECPO, farmaceutka, dlhodobo sa venuje zdravému životnému štýlu a prevencii nadváhy a obezity a vplyvu stigmy na život ľudí s obezitou.
Je spoluautorkou Štandardného preventívneho postupu v manažmente dospelých s nadváhou a obezitou so zameraním na poradenskú starostlivosť, ktorý je účinný od 15.novembra 2022.

Vysvetlí čo je to stigma, jej históriu, prečo ľudia s obezitou sú aj naďalej stigmatizovaní našou spoločnosťou a porozpráva o Svetovom dni obezity.

 

 

 

porozrávajme sa o obezite

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo